Для більш зручного користування та доступу до цікавої інформації структура журналу складається з розділів, які об`єднують дописи авторів за тематикою краєзнавчих досліджень.
Кількість розділів у кожному номері не є однаковою і залежить від наявності цікавих статей, що надійшли від авторів журналу до моменту виходу наступного номеру часопису. З часом, завдяки напрацюванням Редакційної колегії, назви самих розділів та їх тематичне наповнення можуть суттєво змінюватись.
Статті по розділах розміщено у вільному порядку.
Кожна стаття має активне посилання на розгорнуту інформацію щодо автора публікації та надає змогу користувачам ресурсу більше дізнатися про тематику та напрямки його досліджень, опубліковані в інших виданнях роботи, творчі здобутки, сайти та сторінки в соціальних мережах для спілкування (за згодою).
Наприкінці статті користувачі нашого електронного часопису мають змогу зкачування представленої статті у форматі .pdf
Розділ "Літопис Спілки краєзнавців" має за мету включати матеріали, пов`язані з життям як безпосередньо Запорізької обласної організації, так і інших регіональних організацій Національної спілки краєзнавців України. В ньому будуть розміщуватись матеріали засідань Президії, Правління Національної спілки, заходи та проекти, матеріали з`їздів і конференцій, та багато іншої інформації.
Розділ "Краєзнавці Запорожжя" містить інформацію про минувшину та сучасність краєзнавчого руху на теренах Запорізької області з метою якомога глибше поринути в історію дослідження краю та познайомити читача з постатями вчених, аматорів, ентузіастів, всіх небайдужих до цікавинок рідної землі.
Статті Розділу "Програма розвитку краєзнавства Запорожжя" присвячені висвітленню найболючіших питань організації краєзнавчої роботи в Запорізькій області, приклади їх розв`язаннях в інших регіонах України та світі. Нові форми краєзнавчої роботи, проведення досліджень та розвідок, співпраця з власними структурами, а саме головне - куди і як рухатиметься краєзнавство в регіоні в найближчий період часу - до 2025 року.
Національна спілка краєзнавців України ще за радянських часів виступила одним із головних учасників із написання історії міст і сіл Української РСР, в тому числі і Запорізької області. Саме за участь у цьому проекті їй було надано статус Національної творчої спілки. Розділ "Історія Запорозького краю: міста села" присвячено висвітленню вже сучасного проекту Спілки із написання історії свого краю,що продовжить традицію спільчан, які очолять цю безпрецедентну та непересічну за об`ємами та значенням роботу.
Розділ "Запоріжжя - тисячолітнє місто за порогами" розпочинає висвітлення концепції, заходів, методичних, популярних та багато інших матеріалів, що стосуються реалізації започаткованого 2016 року одноіменного проекту. Витоки проекту - рішення від 27 червня 2014 року Запорізької міської ради про визнання 952 року – датою виникнення першого поселення на території сучасного міста Запоріжжя, яке надихнуло краєзнавців на вивчення та висвітлення історії нашого рідного міста на сучасній теоретико-методичній та джерельній базі історичної урбаністики.
Розділ "Часи козацькі - Січі запорозькі" розкриватиме перед читачами всі етапи реалізації проекту Запорозької спілки краєзнавців із одноіменною назвою, що присвячений дослідженню та популярізації унікальної теми історії козацької республіки "Запорозьке войсько низове". Проект об`єднає науковців та краєзнавців трьох областей України, що мають цю спільну та славну історію: Дніпропетровську, Запорізьку та Херсонську. Розпочатий у 2016 році, він не матиме дати свого закінчення і включатиме безліч неймовірно цікавих заходів, фестивалів, конкурсів, реконструкцій та безліч іншого інтерактивного наповнення.
Розділ "ЗАПОРОЗЬКИЙ СПАДОК" - нова назва розділу "Нематеріальна спадщина Запорожжя", який було започатковано у другому номері електронного часопису. Його матеріали направлені на висвітлення болючого питання для нашого регіону - виявлення, дослідження, збереження та популяризація притаманних тільки нашим територіям особливостей в усних традиціях, виконавському мистецтві, звичаях, обрядах, святкуваннях, традиційних ремеслах, знаннях та практиці, що стосуються природи та всесвіту.
"Історичне краєзнавство", розділ, присвячений найбільш глибокому та всебічному обсягу краєзнавчих досліджень, що лежать в основі будь-якого напрямку вивчення рідного краю. Саме пізнання історії надає можливість аналізувати сьогодення спираючись на досвід наших прабатьків, позбавляє можливості позбавити нас історичної пам`яті.
Розділ "Джерелознавство" привячено висвітленню сучасних питань і досвіду проведення краєзнавчої дослідницької роботи, розглядає джерело як складне суспільне явище, що відображає реальну дійсність і є результатом взаємодії різних аспектів діяльності і переконань людей, а тому вимагає всестороннього аналізу.
Розділ "Музейне краєзнавство" започатковано з метою поширення досвіду використання інноваційних технологій у роботі музеїв та популярізації краєзнавчих знань, залучення широкої громадськості до проблем збереження історико-культурної спадщини Запорожжя.
Розділ "Етнографічне краєзнавство" вміщує в собі публікації та матеріали, що нададуть можливість кожному глибокого зрозуміти історію і культуру українського народу. Адже його історія — це не тільки історія добування засобів для життя. Справжня історія народу - це історія його житла, одягу, харчування, його родинного укладу, форм побуту, фольклору. Історія народу — це не тільки історія його боротьби за свої ідеали, це разом з тим історія його світогляду, народних знань, вірувань, обрядів і звичаїв.
Розділ "Освітянське краєзнавство" має особливе значення у розвитку виховання молодого покоління наших співвітчизників патріотами рідного краю, розвитку їх національної свідомості, визнання приналежності та відчуття гордості за свій народ, Батьківщину. Саме в шкільні роки вивчення історії, традицій, культури рідної землі та свого народу закладе фудамент бережливого ставлення до історичної та культурної пам`яті.
Розділ "Бібліотечне краєзнавство" присвячений діяльності, яка надає публічним бібліотекаммісцевого колориту, регіональної специфіки, самобутності. Дізнавайтесь про іноваційні форми роботи з краєзнавчою книгою, нові джерела поповнення фондів, виставкові новації, музейні функції бібліотек, створення іентерактивних електронних ресурсів, краєзнавчіх продуктів та послуг.
Розділ "Екологічне краєзнавство" висвітлює дослідження з одних із найболючіших питань для запорожців - екологічного стану регіону та екологічної безпеки як людини, так і довкілля. Екологічна освіта, яка завдяки зусиллям краєзнавців, повинная отримати новий поштовх, допоможе відновити втрачений нами баланс між потужним промисловим потенціалом запорозького регіону і безпечним життям для нас та наших дітей.
"Геологічне краєзнавство" - найромантичніший, але, нажаль, забутий новим поколінням дослідників напрямок пізнання унікальності своєї рідної землі. Ми знову піднімемо на новий рівень звання "геолог-краєзнавець", що стане можливим завдяки інтузіазму наших авторів та безмежним скарбам, як іприховує прадавня запорозька земля.
Новий напрямок краєзнавчих досліджень та неймовірні за своєю силою місця розкриє перед читачами Розділ "Сакральне краєзнавство". Різні племена та народи, які протягом тисячоліть знаходили свій дім за порогами Дніпра, залишили нам пам`ятки своєї духовності та віри, і ми тільки наближаємось до їх відкриття сучасному світові.
Запорізька область відома своїми неймовірними туристичними принадами як природничими, так і історичними. Автори статей, розміщених в Розділі "Туристичне краєзнавство" представленого часопису, ознайомлять читача як з перспиктивами та напрямками розвитку туристичного краєзнавства на теренах Запорозької земля, так і розкриють таємниці розташованих на ній об'єктів туризму- справжніх чудес України.
Матеріали Розділу "Літературно-мистецькі студії" допоможуть більше дізнатись як про митців Запорозького краю, колишніх та сучасних, так і надасть змогу долучитись до їх творчості, відчути її запорозький колорит.
Розділ "Наші славні запорожці" присвячує свої статті гідним представникам нашого славного краю: прославленим митцям, видатним науковцям, державним та громадським діячам, відомим сучасникам.
Розділ "Запорозька Кулінарна Школа ("КуліШ") - від історичної, козацької, чумацької, імперської - до сучасної кухні та перевірених сімейних рецептів. Цікаві, перевірені часом та самими дописувачами страви супроводжуються непересічними історіями пов`язаних з їх виникненням та приготуванням та і про самих авторів постів.
Розділ є продовженням сайту Спілки запорозьких краєзнавців (знаходиться в стадії первинного наповнення), який присвячений саме історії та особливостям нашої степової південної кухні